Мова програмування Python

Python є популярна високорівнева мова програмування, яка призначений для створення додатків різних типів. Це і веб-додатки, і ігри, і настільні програми, і робота з базами даних. Досить великого поширення пітон отримав в області машинного навчання і досліджень штучного інтелекту.

Вперше мова Python була анонсована в 1991 році голландським розробником Гвідо Ван Россумом. Автор назвав мову на честь популярного британського комедійного серіалу 1970-х років «Літаючий цирк Монті Пайтона». Найчастіше вживане прочитання назви мови — "Па́йтон".

Python – багатоцільова мова програмування, яка дозволяє писати код, що добре читається. Відносний лаконізм мови Python дозволяє створити програму, яка буде набагато коротше свого аналога, написаного на іншій мові.

Python - багатоплатформова мова програмування. Це означає, що програми на Python можна запускати в різних операційних системах без будь-яких змін.

Ще однією перевагою Python є його стандартна бібліотека, яка встановлюється разом з Python і містить готові інструменти для роботи з операційною системою, веб-сторінками, базами даних, різними форматами даних, для побудови графічного інтерфейсу програм тощо.

Програми, написані на мові програмування Python, можуть бути як невеликими скриптами, так і складними системами.

Python абсолютно безкоштовний.

Python - дуже проста мова програмування, вона має лаконічний і в той же час досить простий і зрозумілий синтаксис. Відповідно її легко вивчати, і власне це одна з причин, по якій він є одним з найбільш популярних мов програмування для навчання. Зокрема, в 2014 році він був визнаний найпопулярнішою мовою програмування для навчання в США.

Python також популярний не тільки в сфері навчання, але в написанні конкретних програм у тому числі комерційного характеру. Значною мірою тому для цієї мови написано безліч бібліотек, які ми можемо використовувати.

Крім того, у даної мови програмування дуже велике ком'юніті, в інтернеті можна знайти по цій мові безліч корисних матеріалів, прикладів, отримати кваліфіковану допомогу фахівців.